7 Segment Display Hesaplama

7 Segment Display Kodları Oluşturma
BİLGİ
  • LisansÜcretsiz
  • Boyut2.6 MB
  • Sürüm2.0
  • DilTürkçe
  • GeliştiriciElectronic Toolbox
ElectroToolBox tarafından geliştirilen 7 Segment Display Hesaplayıcı uygulaması tüm elektronikçilerin işini kolaylaştıracak.

Uygulama 3 ana 2 yan sayfadan oluşmaktadır. Uygulamayı açtığımızda bizi 8 parçalı bir buton dizisi karşılar.Bu buton dizisinde istediğimiz karakterleri dokunarak oluşturabiliriz. Örneğin 3 oluşturmak için A,B,C,D ve G çıkışlarını temsil eden butonlara basmamız gerekmektedir. Bizim istediğimiz karakteri oluşturduğumuz da 7 segment display hesaplama uygulaması bizim için Binary(ikili), Octal(sekizli),Decimal(onlu) ve Hexadimal(onaltılı) değerleri otomatik olarak oluşturur. Bu değerleri oluşturur iken ise hem ortak katot hem de ortak anot olma ihtimallerini hesaplar. Size ise ihtiyacınız olan kodu almak ve kullanmak kalır.

Dilerseniz uygulamanın sol alttaki butonuna tıklayarak varsayılan girişlerin haricinde karakter oluşturmak için ihtiyacınız olan giriş portlarını düzenleyebilirsiniz. Baskı devre çiziminde kolaylık olması için bazı elektronik mühendisleri bu portları değiştirmeye ihtiyaç duyarlar. Bunun bile düşünülmesi gerçekten çok iyi bir özellik olmuş. 

Giriş portlarınızı ayarladıktan sonra eğer tek bir karakter oluşturmak istemiyor iseniz Kodlar bölümü altında tüm karakterler için oluşturulmuş karakter dizilerini bulabilirsiniz ve üzerine uzun basma hareketiyle kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Buradaki karakter dizileri ise hem MikroC hem de CCS C diline uygun olarak yazılmıştır.

Kodlar sekmesi altında nasıl kullanılır butonuna tıklayarak geliştiricinin uygulamayı nasıl kullanacağını anlattığı içeriğe ulaşabilirsiniz ve bu pencere üzerinden isterseniz uygulamaya puan verebilir ya da uygulama hakkında daha fazla bilgiye hakkında butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gelelim pin çıkışları sayfasına bu sayfa üzerinde varsayılan ortak katot ve ortak anot bağlantılarını görüntüleyebilirsiniz. Böylece ortak katot ve ortak anot arasındaki farkları daha iyi kavramanız mümkün.

Uygulamanın sağ alttaki butonuna tıkladığınız da ise bizi uygulama hakkında ve emeği geçenler hakkında bilgiler veren bir sayfa karşılıyor. Burada ise 2 buton daha var. Sağdaki butona tıkladığınızda geliştiricinin sosyal medya profillerini(facebook, twitter, instagram,youtube)  ve web sitesine giden linkleri görebiliyorsunuz.Soldaki butona tıkladığınız da ise uygulama hakkında içeriklerin bulunduğu Google Drive, OneDrive ve Uygulama Notları adında üç adet link karşınızda. Bu linkler üzerinden 7 segment örnek uygulamalarına ulaşabilirsiniz.

Tasarım olarak gayet hoş ve kullanışlı olduğunu ve reklamlarla bizleri boğmadığını da ekleyelim.

7 Segment Display Hesaplama indir